Jak se nejlépe cestovat a co Řím nabízí

Jak se nejlépe cestovat a co Řím nabízí

Do Říma dojedete i autem. Není to tak daleko a hodně se odjede po dálnicích. Ale právě díky tomu je to trochu nuda a cestou ztratíte den a druhý tou zpáteční. Pohodlí nabízí určitě doprava letecká. Levné letenky do říma jsou poměrně snadno k mání a Itálie vítá vděčně každého návštěvníka.

park

Kam vyrazit ve městě

Do Říma se můžete vydat třeba na nákupy. Místní trhy nabízí vše, na co si jen umíte vzpomenout. K něm nejznámějším patří Porta Portese. Je to opravdu velký bleší trh ve čtvrti Trastevere. Trh se koná každou neděli a najdete zde vše s nádechem historie, od knih až po nádobí, šperky, nábytek nebo staré mince, hudební nástroje či lis na olej. Zaručeně si odnesete něco, co nikdy nebudete potřebovat.

Pokud není neděle, můžete si zajít na trhy Mercato di Via Sannio. Zde vládne oblečení, kabelky, klobouky, a různé doplňky. Nutno dodat, že v Římě se lidé umí oblékat, rozhodně na oblečení nešetří a velice brzy se ho zbavují, to dává trhu určitou úroveň.

park1

Pokud už vás šum tržišť unavil, můžete si zajít třeba do zoologické zahrady. Ta římská za to určitě stojí a je otevřená každý den. Čeká vás procházka po areálu o 11 hektarech. ZOO má už první století působení za sebou. Žije zde přes 200 druhů zvířat

Řím je i městem festivalů, V létě vévodí ESTATE ROMANA (Římské léto). Kulturní akce začíná v červnu a končí v září. Jde o soubor mnoha stovek kulturních akcí, kterými město zve turisty k návštěvě. A je zde k vidění pro každého něco. Jde o umění, divadlo, koncerty, premiéry filmů, zábava pro děti, taneční akce. Na mnoho akcí se dá jít zdarma.

S podzimem zase přichází do metropole jazz a rovnou Roma Jazz Festival. Hraje se v parku a podzimní atmosféra láka lidi z celého světa.

Pokud cestujete s dětmi, můžete je vzít do atraktivního a zábavného parku plného atrakcí, na které děti nikdy nezapomenou. Jmenuje se Cineccitta Word.