Určete si hranice s online světem | Matask

  • 8. 10. 2021
  • 0 Comment

Určete si hranice s online světem

V dnešní době je opravdu těžké žit bez sociálních sítí a nemít chytrý telefon. Křičí to na nás totiž každá reklama ve všech obchodních domech ale i v televizi. Hlavní je vždy mít kontrolu nad tím, kdo vše Vás může kontaktovat a kdo vidí Vaše příspěvky. Nikdy nezapomínejte, že online život není jako ten reálný, a to je také největší problém spojený s touto moderní vymožeností. Plno lidí se tak vyvarovalo veškerému osobnímu kontaktu a vše řeší už jen prostřednictvím telefonů.
pohár na kávu
Ano, ono je to jednoduché. Chytré emotikony Vám pomůžou v konverzaci a Vy tak můžete být vlastně kýmkoliv. Ale opravdový svět takhle nefunguje a pokud se nebudete s lidmi snažit navázat kontakt i bez použití technologií, tak na to brzy dojedete. Řeč je dar, který nás odlišuje od zvířat a my bychom s ním neměli zacházet tak lehkovážně. Plno dětí v dnešní době nemá vůbec rozvinutou slovní zásobu a není schopno cokoliv říci v souvislé větě, který by měla hlavu a patu. A to je opravdu velký problém. Protože když si pak píšou se svými kamarády na počítači, jsou opravdoví přeborníci ve vedení konverzace.
vousáč na zahrádce kavárny
Určete si tedy jasné meze, kam až necháte zajít Váš společný život s Vaším telefonem. Pokud si chcete udržet odstup a neztrácet kontakt se svými přáteli a svou rodinou, je velmi dobrou volbou takzvaný off-line víkend. Prostě si na víkend vypnete data a wifi a budete se věnovat jen sami sobě a svým blízkým. Mobil klidně zavřete někam do šuplíku, ať Vás nepokouší a zkuste se radovat z věcí i bez toho, že je musíte okamžitě fotografovat a sdílet na obdiv mezi Vaše online přátele. Nikdy totiž nezapomeňte, že tito rádoby přátele nejsou opravdoví. Kolik z nich Vás opravdu zná? Většinou jen pár, a to jsou ti, s kterými jste prožili něco ve Vašem osobním životě a trávíte s nimi čas v reálném životě. Ti ostatní Vás mají jen jako další číslo na seznamu přátel a věřte, že být člověkem, který si užívá života mimo online svět je mnohem víc.