Doména a hosting zdarma pro Váš web

  • 10. 6. 2019
  • 0 Comment
  • Web

Doména a hosting zdarma pro Váš web

Doména (.TK) je celosvětově známá. Registrace činí obrovská čísla. Je zcela pochopitelné proč – je zdarma. Ale nic přece není zadarmo, že? Na rovinu oznamuji, opravdu nic platit nemusíte. Je ale pravděpodobnost zobrazování reklam. Národní doménu (.TK) vlastní Tokelau – skupina tří tropických korálových atolů. Projekt byl spuštěn z důvodu propagace málo známé Tokelau, a proto se jedná většinou o registrace z celého světa a jen zřídka přímo z místa vzniku. Mimoto jsou další obdobné domény – .ML/.GA/.CF/.GQ, které poskytuje například FREENOM.com včetně (.TK).

wordpress konstrukce

Webhosting, dále jen hosting, je zcela nedílnou součástí pro vytvoření webové stránky. Avšak proč za něj platit, když je možnost založit jej naprosto zdarma? Záleží primárně na Vás, co za obsah budete publikovat na stránky a jakou velikost budou mít například soubory, které tam nahrajete. Varianta je i taková, že dostanete hosting zdarma v případě zaplacení domény. Pokud ale chcete obě služby zdarma, mějte na paměti, že hosting nebude mít takové velké místo pro vkládání souborů, poskytovatel požaduje vysokou aktivitu na webu a samozřejmostí je vložená reklama.
programování html

Pokud jste „laik“ a neovládáte alespoň základní jazyky html a css, tak vám velmi ulehčí práci platformy. Jednu takovou poskytuje například WIX.com. Jakmile se dostanete do rozhraní platformy, začíná zábava. Vyberete šablonu a dále jen přepisujete nadpisy, články, měníte fotky, barvy, prostě a jednoduše tvoříte tak, jak si představujete. Velmi známá platforma je například wordpress. Naopak, pokud umíte nebo byste se chtěli naučit psát v html, css, java, javascript, php a dalších jazycích, je třeba si stáhnout program do počítače jako je PSPad. Obdobnou variantou je Atom pro iOS zařízení.

Doufám, že Vám tento článek pomohl se rozhodnout, jestli si zaplatit doménu či hosting nebo nejprve je vyzkoušet zdarma, případně se později rozhodnout, zda stačí velikost místa (paměť) na hostingu nebo je třeba více místa.