Kroucená vrba jako dekorace

  • 30. 4. 2023
  • 0 Comment

Kroucená vrba jako dekorace


Kroucená vrba je dřevina, která je také rychle rostoucí.  Její dekorativní větve je možné rozličnými způsoby naaranžovat do váz. Velice snadno je z nich také možné vytvořit krásný věnec, anebo dřevěné kvítí. Ti lidé, kteří jsou zruční, vytvářejí z tohoto kudrnatého vrbového proutí například:
Ø  květináče
Ø  košíky
Ø  domečky
Ø  altánky
Ø  ploty
vrba u jezera

Nenechte si ji přerůst přes hlavu

Košaté stromy vrb jsou divoce rostoucí a mnozí ze zahrádkářů si zoufají nad takto rychle přibývajícími větvemi. Taková kroucená vrba za každý další rok naroste obdivuhodných padesát centimetrů. Její zajímavě rostoucí větvičky se přitom dají využít pro nejrůznější rukodělné výrobky a v neposlední řadě dekorace do bydlení. Pružné proutky vrby se dají různě:
Ø  ohýbat
Ø  křížit
Ø  svazovat
Ø  proplétat
listy vrby

Dekorace z vrbových větviček

Věnec
Ø  Přibližně stejně dlouhé vrbové proutky namočte do teplé vody. Takto namočené se budou lépe ohýbat.
Ø  Pokud jsou proutky příliš dlouhé, nůžkami proutky zkraťte.
Ø  Z nějakého širšího drátu vytvořte kolečko a jeho konce k sobě upevněte pevně drátem. Kolečko bude základ pro vrbový věnec. Místo drátu je možné použít i dlouhý šlahoun vinné révy.
Ø  Na vzniklé drátěné kolečko navazujte další vrbové proutky. Ty upevníte ke kolečku za pomoci vazačského drátku. Na úplný základ navazujte další vrbové větvičky.
Ø  Rukou otáčejte proutky směrem ven a dovnitř.
Ø  Z počátku bude věnec vypadat podivně, ale jakmile bude namotán dostatek větví, dostane věnec pěkný tvar a krásný vzhled.
Ø  Namotaný věnec je možné nazdobit rozličnými způsoby. Věnec může být využit jako závěsný věnec na dveře. V tom případě volte materiály ke zdobení nejlépe přírodní. 
Ø  Jako materiál na výzdobu věnce se nejlépe hodí větvičky zimostrázu, kterými potom vyplníte mezery podkladu věnce. I když zimostrázové větvičky uschnou, několik let vypadají stejně a nevyblednou.
Ø  Na věnec můžeme využít i šípky, šišky anebo drobné ozdoby ze dřeva.