Opravit nebo postavit nové?

Opravit nebo postavit nové?

Někdo má rád výzvy, a pokud někoho nenutí současná bytová situace urychleně vyřešit svoje bydlení, často si taková lidí vyhlédnou ojedinělou starší stavbu, například statek ze 17. století. Takových alespoň zčásti dochovaných staveb už dnes moc není, a pokud na nějakou natrefíte a dá se zachránit, můžete udělat dobrý skutek. Jestli vás netlačí finance a počítáte s tím že váš nový domov může být dokonce prohlášen za kulturní památku, vyberte si neobvyklou stavbu a dejte se do rekonstrukce. Musíte počítat s vysokými náklady a s delší dobou oprav.

moderní dům

Oproti tomu obyčejný starší dům máte opravený za kratší dobu, ovšem nedá se vyloučit, že během oprav narazíte na nepříjemná překvapení. Taková překvapení se řeší poměrně dlouhou dobu a stojí hodně peněz. Jestli nemáte odvahu a chcete bydlet co nejdříve, je nejlepším řešením například stavba domu na klíč.

Co znamená na klíč?
Na klíč znamená, že si vyberete stavbu z nabídky stavební firmy a pak už jen počkáte, až bude dům dokončený. Většina firem dnes nabízí dřevostavby a zděné domy, a pokud je vašim snem bydlet za pár týdnů, rozhodně zvolte dřevostavbu. Ta je levnější a její zhotovení je mnohem rychlejší. Domy na klíč jsou velmi oblíbeným druhem staveb, protože se budoucí majitel nemusí o nic starat. Touto volbou vám odpadnou starosti nejen ohledně nákupu materiálu a shánění řemeslníků, ale především budete mít dost času na to si objednat kuchyňskou linku, protože ta většinou součástí domu na klíč není.

nový dům

Nevzdávejte se svého dnu o vlastním domě a splňte si svůj sen co nejdřív kvůli neustálému zdražování. Bydlet v moderní novostavbě můžete už za pár týdnů, a byla by škoda tuto šanci nevyužít. Který dům ze současné nabídky bude ten váš? Bude to patrový domek nebo bungalov s valbovou střechou? Vyberte si takový dům, který vám bude vyhovovat i za desítky let.