Využijte skladový kontejner jako dočasné úložiště při stěhování

  • 10. 10. 2023
  • 0 Comment
  • Web

Využijte skladový kontejner jako dočasné úložiště při stěhování


Stěhování je náročné zejména svým rozsahem a vyžaduje organizační talent, schopnosti a dovednosti. Jestliže přemísťujeme pouze osobní věci v několika kartonových bednách, vystačíme s vlastním autem a nemusíme kvůli tomu volat ani stěhováky. Obtížnější situace nastávají ve chvíli, kdy je ve hře nábytek, velké spotřebiče, koberce, svítidla, zrcadla, pokojové rostliny a někdy i domácí zvířata. A doslova pikantní bývají chvíle, kdy se stěhovací kolotoč rozjede, nedá se již zastavit a teprve tehdy zjistíte, že se vám do nového příbytku nevejdou všechny předměty.

loď s kontejnery

Toto se může stát například při stěhování z městského bytu do rekreační nemovitosti, kterou si zařizujete pro celoroční bydlení s úmyslem městský byt následně prodat.

Nastane-li to, že vám stěhováci postupně vynáší z auta vaše věci a všechny prostory v domě se začínají měnit ve skladiště a není tu k hnutí, nezbývá než vše ostatní ponechat na zahradě, přikrýt igelitem (pokud jej máte při ruce) a jít večer spát s vědomím, že snad se nestrhne žádný liják, a ráno budete mít alespoň čas a více sil přemýšlet nad tím, jak to vyřešit.

plavba lodi s kontejnery

Nebylo by rozumnější předem odhadnout objem stěhovaných předmětů, a pokud přesahuje ve vašem výpočtu objem volného prostoru, přijít s nějakým vhodným řešením ještě před stěhováním?

Právě pro takovéto a podobné krizové situace jsou tu ocelové skladové a přepravní kontejnery. Pronájem malých skladů je služba, která přistaví kontejner na váš pozemek na vhodné místo, třeba přímo před vchod do domu, a máte tu k dispozici na předem dohodnutou dobu dočasný úložný prostor.

Poslouží nejprve k uskladnění předmětů, abyste jimi doma nebyli zavaleni, a budete mít dostatek času vše vytřídit, něco prodat v bazaru či rozdat a zbytek si ponechat. Skladové úložiště se vám může hodit i v případě stavebních prací například ve chvíli, kdy se rozhodnete pro částečnou či celkovou rekonstrukci vašeho domu.