Zastřešení za pár tisícovek

Zastřešení za pár tisícovek


Toužíte-li udělat si ze zahrady nový obývací pokoj, nebudete potřebovat pouze vhodný nábytek. Rozhodně byste měli uvažovat i o nějakém zastřešení.

Zastřešení za pár tisícovek

Ne každý má to štěstí mít zahradu. Pokud ale patříte mezi šťastlivce, kteří ji mají, a navíc ještě u domku, měli byste tento zelený plácek, jak se patří využít. Samozřejmě, že dost záleží na tom, kolika metry čtverečními disponujete. Podle toho si tak můžete zahradu vhodně rozparcelovat. V levém horním rohu můžete mít třeba růže, na druhé straně pak stromy s houpačkou a v těsné blízkosti domu si můžete vyrobit třeba krásné venkovní posezení. Možná vás to překvapí, ale nebudete k tomu potřebovat skoro nic extra.

Moderní designová pergola

Ze všeho nejdříve je nutné sehnat vhodný nábytek. Ten může být klidně z plastu, ale v případě, že je váš rozpočet dostatečně bohatý, klidně si pořiďte židle a stůl z ratanu. Tento materiál je na venek naprosto dokonalý, i když se trochu plácnete přes kapsu. Můžete ale zkusit štěstí v některém antikvariátu, třeba tam najdete levnější již použitý. Nábytek však není jedinou položkou, za kterou budete muset dávat své peníze. Budete totiž potřebovat i zastřešení.

Tradiční forma pergoly

Ideální řešení

Hodně lidí si volí za zahradní zastřešení slunečníky. To není zrovna nejlepší volba na světě. Ano, chrání vás před slunečním světlem, které může být hlavně v letních měsících velice otravné, ale jakmile se rozprší, stanou se slunečníky zcela zbytečné. Je tedy lepší investovat do něčeho daleko efektivnějšího, ideálně do pergoly. Jedná se klasickou konstrukci, která je běžná jak na zahradách a dvorcích, tak třeba i v parcích. Standardně se ale pergoly používají třeba i jako krytí na hospodských zahrádkách.

Za pár tisícovek

Pergola se dá pořídit mimořádně levně, pokud budete trpěliví a budete si pročítat všechny relevantní nabídky. A že jich je. Tento druh zastřešení je skutečně velice populární, a to nejen v našich končinách. V případě, že vám jde hlavně o cenu, měli byste si vybrat některý z prefabrikovaných modelů, které jsou daleko levnější než verze, co se vyrábí na zakázku. Navíc nejsou o moc horší. Většinou se odlišují pouze v detailech.