Helsinky a co v nich navštívit?

Helsinky a co v nich navštívit?

4 typy, co vidět v severském městě Helsinkách.

1.) Pro mnohé turisty, kteří se do Helsinek vrací, se opakovanou návštěvou stává vojenská pevnost Suomenlinna. Tato pevnost je dokonce zapsána do seznamu UNESCO. Budete se divit, co vše zde najdete. Najdete tu nejen muzeum o pevnosti či prohlídky, ale i muzeum hraček, ale i kavárnu či restauraci. Její rozprostření se nachází na skupince několika ostrovů. A pokud si chcete udělat romantický výlet, tak si s vaším protějškem udělejte piknik a kochejte se překrásnou přírodou a mořem, které se kolem rozprostírá.

kultura

2.) Milujete architekturu a celkově chrámy? Tak to nesmíte vynechat pravoslavný chrám. V češtině se jmenuje CHRÁM ZESNUTÍ BOHORODIČKY. Na první pohled budete mít pocit, že se nacházíte v Moskvě, protože tento chrám má podobnou architekturu jako v Rusku. Pokud se ptáte, jaký je to stavební sloh, tak je to pseudobyzantský sloh. Jeho výstavba začala v roce 1862 a několikrát se po čase i rekonstruoval. O největší rekonstrukci se dočtete z roku 1968

3.) Milujete adrenalin a zábavu? Tak zajděte do zábavního parku Linnanmaki. Nyní vám tento park nabízí kolem 40 atrakcí a zábavy. Obohacení očekávejte v létě, kdy můžete zahlédnout i umělecká vystoupení. Doslovný překlad parku znamená ZÁMECKÝ KOPEC, takže není pochyb o překrásném výhledu na tak úžasné město, jako jsou právě Helsinky. Velkou výhodou je, že tento park nepatří k nějakým velkým parkům s atrakcemi, takže nemusíte běhat po celém areálu a hledat všude možně atrakce. Máte je všechny po ruce.

kultura

4.) Nedaleko hlavního náměstí, které se jmenuje Kauppatori (respektive Trhové náměstí) se nachází tržní hala, kde si každý něco vybere. Od čerstvých ryb, ovoce i zeleniny. Můžete si zde zakoupit i suroviny. Na náměstí najdete i kavárny, takže můžete relaxovat a užívat si přítomnost v Helsinkách. Nejvíce lidí se zde objevu ke konci trhů, jelikož se koná každý rok očekávaný trh sleďů. Co tam také objevíte, tak každý pátek je tam výstava starých aut.

Takže nezahálejte a v Helsinkách si užijte to, co vás nadevše láká a určitě na to nezapomenete.