Půjčky a Úvěry

Půjčky a Úvěry

Nejeden z nás už si někdy požádal o nějaký ten úvěr anebo půjčku. Máme více možností jak a kde si půjčit nějaké ty finance. Nabízí se nám půjčky, které vidíváme v televizi, na internetu či někde na plakátech. Můžou být dobré výhodné a některé nevýhodné a tím vás mohou napálit a může se leckdy jednat o nějaké ty lichváře kteří půjčí s nízkým nebo velkým úrokem ale když nezaplatíte v čas chtějí po vás nekřesťanské penále navíc těmto firmám je dobré se vyhnout obloukem. Jedná se především o nebankovní půjčky. 
Zlaté cihly
Pak by se nám nabízelo úvěry od Bank a těch máme více druhů pojďme se na ně podívat. 
Můžeme je dělit podle doby na krátkodobé do 1 roku, střednědobé do 4 let a dlouhodobé nad 4 roky. 
Takovéto úvěry se poskytují jak obyčejným lidem, tak i firmám, ale také se poskytují na podnikatelské účely. Takové to půjčky se poskytují buď jednorázově nebo opakovaně. 
Jak je dělíme? To už víme ale máme i různé formy úvěru a to následující. 
Takzvaní kontokorent což je že vás vaše banka pustí do mínusu na účtu, takže vy na účtu máte třeba 0kč, ale můžete třeba do –5000 kč, a to můžete splatit tím, že tam tu částku vložíte nebo pošlete přes poštovní poukázku anebo když vám na účet přijde třeba výplata tak se vám to strhne. 
Pak by tu byl Lombardní úvěr ten znamená že dáte proti zástavě cenné věci jako jsou třeba šperky, cennosti, drahé kovy. 
Ještě tu máme všem známý hypoteční úvěr neboli hypotéku ten se převážně dává na koupi nějaké té nemovitosti nebo na výstavbu rodinného domu tento úvěr má splatnost většinou 20-30 let, a navíc musíte mít nějakou svou část tohoto úvěru, aby vám byl poskytnutý. 
Mince a bankovky
Aby vám byl poskytnut nějaký takovýto úvěr potřebujete vědět, že první je nejlepší osobní schůzka aby, jste zjistily, co a jak. Dále musíte podat žádost o půjčku. Určitá banka také bude zkoumat, jestli jste schopní splácet. Důležité důkladně si přečíst smlouvu a její podmínky.