Chaos a stres ke stěhování nepatří

  • 31. 12. 2022
  • 0 Comment

Chaos a stres ke stěhování nepatří

Stěhování domů https://vyklizeniexpres.cz/stehovani/ či bytů nahrává myšlenkám, že jde o velmi náročnou proceduru, která je velmi stresující, a při níž obvykle panuje neskutečný chaos. Lidé ztrácí přehled o tom, kde mají ručníky, kam zabalili kalhoty, a nejsou si jisti, zda nezapomněli sundat z ložnice nový lustr. Při demontáži nábytku ztrácí některé spojovací díly a zapomínají zařizovat administrativní záležitosti, jako jsou nové doklady či přepis energií.

Samozřejmě, že se stěhování do takovéto podoby může zvrtnout, podobně, jako například balení věcí na dovolenou, ale může to být i zcela opačně. Jde o to, mít o celé situaci komplexní přehled, a dívat se na stěhování vašeho příbytku s nadhledem. K tomu ovšem potřebujete změnit přístup a mít při ruce pomocníka – docela obyčejný papírový poznámkový blok.

medvídek v krabici

Moderní doba mnohé z nás deformuje až tak, že plně důvěřujeme mobilním telefonům či notebookům, a svěřujeme jim do své péče naše data. Ta by však měla být zálohovaná, abyste o nic nepřišli, a záloha by se měla provádět pravidelně každý den, jenže ani to není ono. Žádná moderní technologie totiž nenahradí tužku a papír v ruce.

poznámkový blok

Poznámkový blok s tvrdými deskami formátu A5 je ideální společník. Zapsané poznámky jsou v něm perfektně přehledné, nic se nikam neztratí, nic se nevymaže, ani žádná aktualizace softwaru ani náhodný výmaz. Do bloku si zapisujte vše, co vás v souvislosti se stěhováním napadne. Tedy zejména propočet balicího materiálu ke koupi či k pronájmu, rozpis zabalených věcí v krabicích, důležitá data smluv – nájemní smlouvy, přepisu energií atp. Poznačíte si sem termín stěhování, kontakt na stěhováky a termín demontáže nábytku, pokud ji stěhováci budou provádět.

Do poznámek patří i příprava k balení mrazáku a chladničky, zajištění občerstvení a nápojů pro stěhovací den, rozvaha, jak budete vybalovat, třídit a ukládat věci na novém místě, jaké navštívíte ve fázi odpočinku restaurace, cukrárny a kavárny, kam pojedete na výlet na kole či autem, jak zabalíte květiny, kdo vám pomůže s hlídáním dětí či zvířat atp.