Peklo v autě

Peklo v autě

Pro někoho je dennodenní ježdění autem naprostá nezbytnost a nutnost, pro druhého je to naopak denní chléb, další je zase pohodlný dopravovat se jinak než svým vozem, prostě motoristů, kteří bez auta nedají ani ránu, je velké množství, a je vlastně jedno, jaký důvod k využití motorového vozidla koho vede.
muž spolujezdec
Celou dlouhou zimu se řidič těší, až bude konečně teplé počasí, budou suché vozovky, ráno se obejde bez škrabání námrazy, bude lepší viditelnost. Najednou tu jsou letní měsíce a s nimi bohužel dost často spojené horké, až tropické teploty. A pokud jste odkázáni je trávit v autě, pak určitě oceníte pár dobrých rad, jak ve zdraví a v pohodě horko přečkat.
blondýna na kapotě
1.      Pitný režim je důležitý celkově a neměl by se začít dodržovat až ve chvílích, kdy je opravdu nejhůř. Obzvláště řidiči by ho měli dbát, protože tělo vodu prostě potřebuje a víc než kdy jindy právě v tropických dnech. Ovšem s pitím čekejte na úseky, které jsou klidné a přehledné, příp. kde se dá na pár minut zastavit.
2.      Otevřená okénky sice trochu vzduchem pohnou, ale odnést to můžete nepříjemnou bolestí hlavy. Kdo má klimatizaci, určitě jí využije, ale i zde opatrně, výkyv mezi stupni venku a uvnitř by měl být minimální. I když je pochopitelné, že chlad je příjemný, ale uvědomte si, že přechod z jednoho extrému do druhého vašemu tělu rozhodně neprospěje a naděláte tím víc škody než užitku. Vozidlo pokud možno nenechávejte na přímém slunci, kromě toho, že usednutí do rozpáleného vozu není ničím příjemným, ochráníte tak i případné věci v autě uložené.
3.      Za volant sedejte vždy dostatečně vyspalí, sytí a v dobrém duševním rozpoložení a v pohodlném oblečení. Vysoké teploty dokáží smysly pořádně otupit, aniž by si to člověk sám uvědomil. Může pak docházet ke zbytečným konfliktům mezi účastníky silničního provozu. Nejezte zbytečně nic těžkého, s čím by se tělo mělo problém poprat, dávejte přednost lehkým pokrmům.
A na závěr, pokud to není nezbytně nutné, za volant v horku nesedejte.