Chladničky a jak potraviny i nás v horku zachraňují

Chladničky a jak potraviny i nás v horku zachraňují

Obzvláště v těchto horkých dnech opravdu využijeme vše chlazené a mrazené. Kdo by si rád nedal do vody s citronem či do Coly kostku ledu? Nebo raději zmrzlinu? Každá se ochlazuje tak, jak je mu nejvíce příjemné, možností je opravu hodně, od bazénu, ledové kávy či „nicnedělání“… Dnes se ale zaměříme na pomocníky v domácnosti, které nám čím dál tím více usnadňují život, ale tak trochu se na jejich důležitost zapomíná.
Dnešní doba přináší už opravdu mnoho skvělých vychytávek, díky kterým chladničkám poděkujeme ještě více. Mají totiž takzvané nulové zóny, které vzhledem k tomu, že se v této zóně (nejčastěji šuplíku) drží teplota na bodě mrazu, potraviny se zde udrží déle čerstvé. Uvádí se až 7 dní. Tato funkce je opravdu zázračná pro ty, kteří třeba nemají čas chodit denně nakupovat čerstvé a takto si krásně potraviny uchovají. Oceníme to všichni hlavně u ryb nebo i u jiného čerstvého masa.
kostka ledu
Další skvělou vychytávkou dnešních chladniček je funkce No Frost, díky které již nikdy nemusíte odmrazovat. Odpadá vám tedy přenášení obsahu z chladničky a mrazničky a pak zase rovnání zpět. Je to opravdu skvělá věc, kterou ocení každý, kdo tuto trochu otravnou práci někdy dělal.
Za zmínku stojí i funkce Super Freeze, tedy možnost, že když si v parném létě nakoupíte již zmiňovanou zmrzlinu, nanuky nebo třeba mraženou pizzu, spustíte si tuto funkci a ona požadované potraviny velice rychle zchladí či zmrazí.
plná lednice
Pak jsou tu také takové chytré funkce, jako např. ovládání hlasem, ovládání chytrým telefonem či sledování počasí. Každému vyhovuje něco jiného. Někdy je nejlepší ta střední cesta, kdy elektronika pomůže, ale zas tak moc nezasahuje do života lidí.
Určitě docela dobře postačí, že nám ochladí nápoje na požadovanou teplotu a také, že uchová potraviny jako čerstvé i několik dní. A hlavně, že v ní vždy najdeme něco dobrého.