Turistika a horolezectví, to jsou Adršpašské skály

Turistika a horolezectví, to jsou Adršpašské skály

Vstup do skal se nachází kousek od parkoviště a najdete zde i Turistické informační centrum, kde se vám dostane informací, suvenýrů, plánů tras a pohlednic. Na výpravu do skal je vhodné si vzít pevnou a uzavřenou obuv a teplé oblečení, které zde uplatníte i během letních měsíců, jelikož je celoročně ve skalách chladněji než jinde.
Skalní město, jak se také Adršpašským skalám říká, jsou charakteristické dvěma samostatně stojícími skalními věžemi, kterým se přezdívá Milenci. Součástí asi čtyř kilometrového okruhu je i Malý a Velký vodopád, po jezírku vás pak přepraví lodičkou.
jezírko u adršpachu
Asi kilometr od Dolního Adršpachu stojí další menší skalní městečko ve, kterém najdete  mnohem více klidu než v Adršpašských skalách, jelikož o něm málokdo ví. Když projdete naučnou stezkou a na samém vrcholu jí si užijte krásný výhled na Krkonoše a okolí.
Samozřejmě horolezci si zde také přijdou na své, jsou zde vyhrazená místa kde jde lézt po skalách pod dohledem odborného instruktora. Konaní se tady i čas od času svatební obřady, které jsou zpoplatněny třemi tisící korun.
adršpach hory
 Hlavní sezóna je od 1. dubna do 31. října za cenu 120 Kč na osobu, děti od 6-ti let, studenti mají vstup za 70 Kč, sebou můžete vzít i svého čtyřnohého kamaráda za poplatek 10 Kč, rodinné vstupné pak zakoupíte za 320 Kč. Mimo sezónu od 1. listopadu až do 31. března je pak vstupné na dospělou osobu 80 Kč, děti od 6- ti let a studenti za 40 Kč, vstup celé rodiny je za 210 Kč.
Adršpašské skály jsou také často vyhledávaným místem filmařů, kde jeden natáčecí den přijde na patnáct tisíc korun, mimo jiné se zde natáčela pohádka v hlavní roli s Libuší Šafránkovou- Třetí princ a také neméně známou komedií Marie Poledňákové- Jak dostat tatínka do Polepšovny.
Při návštěvě skalního městečka se nejen pokocháte krásami přírody, ale projdete se, odpočinete si a zaručeně budete mít na co vzpomínat. Jen přece v České Republice není k vidění tolik skalních měst.